×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱ بهمن - ۱۳۹۷  
true
false

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان در دومين همايش تجليل از فعالان و خادمان نماز دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: مبحث نماز تنها به يك سري حركات عبادي كه در طول روز مي بايست انجام شود خلاصه نمي شود و مبحثي كاملا مفصل است.

دكتر ساكي عنوان كرد: از نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه به خاطر تلاش هاي زيادي كه در زمينه ترويج فرهنگ نماز انجام مي دهند تشكر مي كنم. وي ادامه داد: با اين وجود بايد همه ي مسئولين و كارشناسان فرهنگي تلاش كنند تا اين موضوع به ويژه در بين دانشجويان وقشر جوان نهادينه شود. رئيس انشگاه علوم پزشكي لرستان در ادامه به نقش علوم انساني در رشد و تعالي جوامع بشري اشاره كرد و گفت: بر خلاف علوم تجربي و علمي اين علوم انساني هستند كه ما را از عادت ها جدا و وادار به تفكر مي كنند. دكتر ساكي همچنين با تأكيد بر جايگاه ويژه نماز خاطرنشان كرد: نماز چراهاي افق فراروي ما را باز مي كند و عبادتي است كه اصل هدف خلقت مي باشد. رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: نماز با وجود پاسخگويي به خيلي از چراگويي ها خود سرشار و مملو از چراهاي زيادي است كه بررسي آنها يكي از ضروريات جامعه ما مي باشد. وي ابراز داشت: ما بايد تلاش كنيم چراهاي مربوط به نماز را براي جوانان تفسير كنيم تا با اين كار زمينه رشد فكري و اجتماعي را فراهم سازيم.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان در بخشي ديگر از سخنانش گفت: نماز واسطه ي نزديكي معرفتي به خداوند است و بايد در بين جوانان ترويج پيدا كند. دكتر ساكي عنوان كرد: قويترين بنيان در جهان باورها و ايدئولوژي ها هستند. وي ادامه داد: اين باورها از دل نيات انسان ها بيرون مي آيند كه رفته رفته تبديل به باور مي شوند. دكتر ساكي اظهار داشت: اگر نيات انسان ها در راه خدا و براي او نباشند به بيراهه خواهند رفت و نماز مي تواند زمينه ي الهي شدن نيات را فراهم كند.

دكتر ساكي در بخش پاياني سخنانش با عنوان اين مطلب كه هم اكنون در ۳۲ مركز و واحد وابسته به دنشگاه هر روز نماز جماعت برگزار مي شود گفت: نشست هاي معنوي از برنامه هايي است كه ظرف يك سال گذشته در بيمارستان ها آغاز شده و از اين بايت از دفتر نهاد رهبري دانشگاه تشكر مي كنم. وي گفت: اميدوارم همه ي ما بتوانيم بنده هاي خوبي براي خداوند باشيم و در ترويج فرهنگ نماز گام هاي بلندتري برداريم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false