×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۵ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

حجت‌الاسلام مبلغی:
گروه فرهنگی ـ مشاور استاندار لرستان در امور روحانیت با بیان این‌که انسان هرچه به خدا نزدیک‌تر شود خدایی‌تر می‌شود چراکه نماز وسیله تقرب به خداست، گفت: جامعه ما زمانی فلاح و رستگاری را می‌بیند که مسئله نماز و توجه به آن در جامعه پُررنگ‌تر شود.

مسئله نماز و توجه به آن در جامعه پُررنگ‌تر شود

به گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام مبلغی، مشاور استاندار لرستان در امور روحانیت، امروز سه‌شنبه، نهم مردادماه، در همایش دبیران ستاد اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان لرستان که در خرم‎آباد برگزار شد، گفت: با توجه به ایمانی که به خدا و توکلی که بر لطف و رضایت خدا در این جمع وجود دارد، دوستان این هدف را با افتخار و تمایل بیشتر ادامه می‌دهند.
وی با اشاره به این‌که در وصف نماز بسیار گفته شده، چه آیات قرآن و روایات ازجمله این است که نماز ستون خیمه دین است دینی که همه ابعاد زندگی بشر را پوشش می‌دهد و جوابگوی همه نیازهای جوامع بشری است، عنوان کرد: حتماً این ستون کوهم و برپایی دین برپایه آن استوار است با همه نیازهای بشر در ارتباط بوده و مظهر ارتباط انسان با خدای تعالی است.
مبلغی ادامه داد: نماز معیار ارتباط با مردم هم هست و با همه شئونات جامعه بشری ارتباط دارد که ستون خیمه‌ای شده است که می‌خواهد همه نیازهای بشر را پاسخگو باشد.
مشاور استاندار لرستان در امور روحانیت با اشاره به رابطه‌ای که نماز با همه شئون بشر دارد، اظهارکرد: یکی‌از این شئون که خیلی مهم است، رابطه نماز با اخلاق و رفتار انسان‌هاست، نماز با صفات درونی ما ارتباط دارد، وقتی خداوند می‌فرماید رستگار شد آن کسی‌که تزکیه نفس کرد و ضرر کرد آن کسی‌که تزکیه نفس نکرد و در جایی دیگر بحث صلاح و رستگاری را نیز بیان می‌کند، فلاح و رستگاری در رسیدن به خوبی‌ها و دوری از بدی‌هاست، و چیزی است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند.
وی ادامه داد: برای بشر یک فلاح و رستگاری بیشتر وجود ندارد و آن رسیدن به خداست که با ایجاد اخلاق نیکو در خود میسر می‌شود.
حجت‌الاسلام مبلغی با بیان این‌که اولین دستور مهم‌ترین دستور خداست، نماز راهکاری است که شما را به خدا می‌رساند و باعث خشنودی خداوند از شما می‌شود، اظهارکرد: رحمت‌های الهی وقتی بیشتر شامل حال شما می‌شود که به نماز توجه داشته باشید وقتی می‌خواهید با بدی‌ها مبارزه کنید به سراغ خوبی‌ها بروید که بهترین کاری که بخواهید انجام بدهید و خدا از آن راضی باشد نماز است کمااینکه راه خدا نور و روشنایی این است و راه ضلالت هرچه غیر از این می‌تواند باشد.
وی با اشاره به این‌که بهترین راه مبارزه با بدی‌ها تاکید بر خوبی‌هاست و بهترین و بالاترین خوبی نماز است، عنوان کرد: فحشا و منکر که خداوند به آن اشاره دارد همان بدی‌هاست که تاکید بر نماز آن‌را می‌زداید.
مشاور استاندار لرستان در امور روحانیت با بیان این‌که هرچه به خدا نزدیک‌تر شوید خدایی‌تر می‌شوید چراکه وسیله تقرب به خدا نماز است، گفت: جامعه ما زمانی فلاح و رستگاری را می‌بیند که مسئله نماز و توجه به آن در جامعه پُررنگ‌تر شود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false