×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۷ شهریور - ۱۳۹۸  
true
false

گروه فعالیت‌های قرآنی ـ رئیس‌کل دادگستری لرستان، بر لزوم استفاده از روش‌های مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ قرآن در کودکان تاکید کرد و گفت: در قالب داستان و آموزش‌های عملی، قرآن را به کودکان تفهیم کنیم چراکه اگر قرآن را در دوره کودکی تزریق کردیم آن کودک در دوره بزرگسالی به تعلیمات قرآن اهمیت می‌دهد.

بدبه گزارش ایکنا از لرستان، جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان، امروز چهارشنبه، نهم مرداد در آیین افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات قرآن دستگاه قضایی لرستان، اظهارکرد: هدف برگزاری مسابقات افزایش انگیزه کار، خدمت به مردم، ابتکار در عمل و بهره‌وری بیشتر کارکنان است.
وی با ذکر این مطلب که کسی‌که اعتقاد دینی مستحکم و ایمان به تعالیم دینی دارد باید در خدمت کردن به مردم پیشقدم باشد، تصریح کرد: در هر جامعه‌ای که جلسات قرآن وجود داشته باشد اما خدمت‌رسانی به مردم کم باشد باید دانست که مفاهیم قرآن در آن جامعه خوبی درک نشده است.
بدری با اشاره به این‌که کسی‌که با تعالیم دین سر و کار دارد انگیزه مضاعفی برای خدمت به مردم دارد، ادامه داد: در مقابل سخن حق هر موجودی خشوع دارد و در مقابل قرآن سخت‌ترین اشیا تسلیم هستند.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که کسی‌که اعتقاد به حساب قیامت دارد در حساب دنیوی احتیاط می‌کند، ادامه داد: در جامعه‌ای که توجه با مفاهیم قرآن کم شود آمار و جرم و ناهنجاری‌ها افزایش می‌یابد.
وی با ذکر این مطلب که باید مفاهیم قرآن را جدی بگیریم، ادامه داد: مؤسسات قرآنی و صدا و سیما باید فرهنگ‌سازی قرآنی را از دوران کودکی آغاز کنند چراکه دوره کودکی باید تعالیم قرآن را مجسم کنیم.
در قالب آموزش‌های عملی، قرآن را به کودکان تفهیم کنیم
بدری بر لزوم استفاده از روش‌های مختلف برای نهادینه کردن فرهنگ قرآن در کودکان تاکید کرد و یادآور شد: در قالب داستان و آموزش‌های عملی، قرآن را به کودکان تفهیم کنیم چراکه اگر قرآن را در دوره کودکی تزریق کردیم آن کودک در دوره بزرگسالی به تعلیمات قرآن اهمیت می‌دهد.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که در مجموعه دستگاه قضا کار سنگین است و ما همیشه نیاز به مراقبت داریم، خاطرنشان کرد: باید تعالیم دینی را در ذهن مرور کنیم. کسی‌که در پُست خود خیانت می‌کند و سوءاستفاده مالی می‌کند هر چند از ظاهر متدین باشد، فرد نمونه‌ نفاق است کمااینکه شاهد هستیم برخی افراد از فرصت‌ها برای منافع شخصی استفاده می‌کنند این در حالی‌است که امانت‌داری شاخصه مدیر حکومت اسلامی است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

*


false